Několik záběrů na Rokytnici nad Jizerou 31.12.2016 jen několik málo dní před zasypáním sněhem .......

Rokytnice(německyRochlitz) adalah sebuah bandar dan resort gunung di Pergunungan Giant barat. Terletak di wilayah Liberec, daerah Semily, di lembah aliran Huťský memanjang antara gunung bongkah Guard (782 m) Devil Mountain (1022 m) dan Lysa hora (1344 m) dan sepanjang tebing kiri (timur) sungai Jizera itu. Dia tinggal di sinilebih kurang 2 700penduduk.

Město v údolí Huťského potoka bylo zřejmě založeno kolem roku 1574 jako sklářská osada. První obyvatelé se zde živili těžbou dřeva, mědi, stříbra a olova. V roce 1625 nechal zdejší ložiska prozkoumat Albrecht z Valdštejna, který zároveň zlepšil životní podmínky zdejších horníků. Po Valdštejnově smrti význam dolů opět upadá. Apa yang anda lakukan adalah 20.století zdejší obyvatelstvo snažilo hornickou činnost obnovit, ale nikdy se jim to již nepodařilo. Tidak ada perkara yang tidak dapat dielakkan. Saya dapat mengamalkan cara yang lebih baik untuk membantah protes, tetapi tidak dapat memusnahkannya. V 18. století docházelo ve městě ke vzpourám poddanstva. V tomto období byly založeny první textilní podniky. Jika anda tidak mempunyai sebarang pertanyaan mengenai Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, anda akan mendapat sokongan daripada 1899. V roce 1903 byla ve střední Rokytnici postavena nová radnice, která prošla v 70. letech rekonstrukcí. Po 2. světové válce a odsunu německy mluvících obyvatel dochází k rozvoji turistického ruchu ve městě i okolí.

Území

Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno v Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice ještě sídelní celky Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Anda tidak boleh melakukan apa-apa pada Strata. Adakah Dolní Rokytnice patri dan kostel svatého Michaela archanděla.

Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí probíhá náměstím před radnicí: většina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, radnice s obchodním domem však již patří do Horní Rokytnice.

Katastrální území Horní Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Horní Rokytnice ještě sídelní celky Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Hrušov a Horní Domky. Jika anda tidak dapat mengalahkan orang lain, anda akan dapat melihatnya di mana-mana tempat di mana anda berada di tempat yang betul (di mana sahaja anda berada di Rokytnu). Na jihu do něj patří celý Sachrův hřeben, na severozápadě oblast Na skalkách a Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna i sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Adakah území Dale Patri horní CAST Údolí Huťského potoka včetně Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene PAS území Až k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá hora, Ricky Velká Mumlava yang Malá Mumlava včetně Malé části Mumlavy po soutoku (od Krakonošovy snídaně Až k ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno hraničí s Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, ležící jižně od Sachrova hřebene, a pás území východně od osady až k vrcholu Vlčího hřebene.

hadir

Anda boleh meletakkan 15 untuk membuat iklan di laman web anda. Byl vybudován obrovský lyžařský areál s 28 vleky a čtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu. Tato lanová dráha je jediná, která vede do I. zóny KRNAP. V roce 2006 byla otevřena další čtyřsedačková lanovka, v rámci areálu Horní domky. Anda akan mendapat tempat letak kereta di Rokytky di Chate Lovčenka.

Buat masa ini anda mempunyai keupayaan yang luar biasa. Dengan kompletně vybudována nová něměstí (Horní náměstí a Dolní náměstí) s domy a apartmány v alpském stylu a kvalitními službami. Tyto projekty ale velmi zvýšily zadluženost města, kvůli které dokonce městu hrozil i krach. Toto nebezpečí bylo zažehnáno av současné době patří Rokytnice nad Jizerou mezi naše nejatraktivnější střediska letní i zimní dovolené v Krkonoších. Lebih jauh lagi, 2 mateřské školy, zvláštní škola a zdravotní středisko.

Ulice a něměstí ve městě nejsou pojmenovány: název se používá pouze pro novy vybudované Horní náměstí v Horní Rokytnici. Pro orientaci se používají názvy místních částí, případně i dílčích sídelních celků (dipersembahkan Letní Strana a Zimní Strana pro rozlišení stran údolí Huťského potoka v Dolní Rokytnici).


MENDAFTARLAH KE AKAUN ANDA

×
TERLUPA DETAILS?
×

Naik

Kongsi
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!